top of page

מתווכים בשוק הנדל"ן המסחרי

עודכן: 27 בינו׳ 2023

מאז ומתמיד עבודת המתווכים לא הייתה קלה, ללקוח הקצה לעיתים נראה שכל מה שהמתווך עושה הוא לפרסם את המשרד ולהציג לו את הנכס וגוזר קופון שמן, מתווכים עם ניסיון יודעים שלא כך הדבר ועל מנת להגיע לצ'ק של העמלה שלהם הם עובדים באופן סיזיפי וקשה ולעיתים קרובות לא מתוגמלים או שברגע האחרון בעל הנכס מפנה אליהם את גבו למרות העבודה הרבה שהשקיעו בנכס שלו, או מקשה על סגירת העיסקה שלא לצורך.


בעולם הנדל"ן המסחרי, המצב אף קשוח יותר, אין כמעט בלעדיות על נכסים מסחריים ומשרדים להשכרה או למכירה היות והזמן דוחק וכל יום שנכס עומד ריק, לא כמו דירה, העלויות גבוהות יותר גם מבחינת ארנונה וגם מבחינת דמי הניהול שלעומת דירה עולים בעשרות מונים יותר. מתווכים בתחום הזה נמצאים במרוץ מטורף, הן מול הבעלים שגם מחפשים קונים ומוכרים והן מול מתווכים אחרים שמנסים לסגור עיסקה כמה שיותר מהר ולעקוף משרדי תיווך אחרים. בנוסף, בשוק המשרדים לעיתים קרובות המתווך צריך להיות גם יועץ לעיצוב הנכס, לנהל מו"מ מול החברות ומול הבעלים על מנת להגיע לעמק השווה, לשכנע ולגרום לאחרים להתפשר ועוד.


אם כל זה לא מספיק, בשנים האחרונות חלו תמורות אדירות בשוק הנדל"ן המסחרי, החל מבנייה מאסיבית באזורי הביקוש שהגדילה משמעותית את ההצע, במקביל, חלה ירידה בביקושים, חברות רבות הצטמצמו או נסגרו, חלק עברו לעבוד במודלים "רזים" יותר, ואם בעבר היינו עדים לחברות הייטק למשל, שכאשר הן סוגרות חוזי שכירות, לוקחות שטחים נוספים כרזרבות להתרחבות, היום המגמה היא בברור להצטצם ולחסוך עלויות לאור המשבר המתמשך, עליות הריבית והאינפלציה שהפכו את המימון לקשוח יותר.


מה מתווכים כן יכולים לעשות כדי להמשיך ולסגור עסקאות?

כפי שנכתב, התחרות על כל קונה או שוכר הפכה קשה יותר, ולכן מתווך שיפנים את המצב ויפעל בהתאם, ידו תיהיה על העליונה אל מול התחרות הגוברת, שימוש מוגבר בטכנולוגיות מתקדמות לפרסום יתפסו את קידמת הבמה, ולא, אנחנו לא מדברים על פוסטים חינמיים בפייסבוק או אפילו על מודעות של המשרד תיווך בגוגל, אלא על שימוש במערכות שיווק שאוגרות מידע על חברות ויכולות להגיע להפצה מקסימלית של נכס בזמן קצר מאד. אתר משרדים למשל, נמצא בחזית הטכנולוגיה הזו, והיות וחלק ממקמיו הגיעו מעולמות השיווק והתיווך אנחנו יודעים בדיוק מהן הפעולות הנכונות לשיווק נכסים, הקמנו ואנחנו כל הזמן משפרים את הטכנולוגיה בה אנו משתמשים ומציעים למשרדי תיווך ומתווכים עצמאיים אפשרויות שיווק מתקדמות מאד שהושקעו בהן שנים רבות של פיתוח, במחירי ריצפה, כי אנחנו יודעים כמה העבודה הזו לא פשוטה, וכמה לא קל להוציא תקציבים על דברים לא וודאיים. אם אתם מתווכים נדל"ן מסחרי, בטח כבר נמאס לכם ממודעות שלא מביאות תמורה או פרסום בלוחות מיושנים שפעם היו שם דבר והיום אתם לא מקבלים מהם אפילו טלפון אחד אך משלמים הכי יקר אי פעם, דברו איתנו, אנחנו נדאג לכם לפרסום נכון ויעיל, אמנם אנחנו לא יכולים להבטיח שתסגרו עסקה, היות ויש עוד המון רבדים מלבד הפרסום, אבל אנחנו יודעים להבטיח שימוש בדאטה הנכונה, שגורמת להפצה נכונה, שמעלה את הסיכויים שלכם משמעותית לעומת התחרות ושאר האופציות בשוק הזה.

אנחנו מגיעים מהעולם שלכם, מכירים את הקשיים ורוצים לעזור ולהקל. יש לכם נכס מסחרי שווה להשכרה? דברו עם רעות מהקבוצה בלחיצה על הלינק:Comments


bottom of page